{ goto }Obsah | Hlavní menu | Patička

Letní sezóna v Krušných horách

Krušné hory patří mezi nejdelší pohoří ČR, jejich hřeben měří přes sto kilometrů. Naprostá většina míst je perfektně přístupná na kole. Z vrcholu Klínovce /využijte lanové dráhy/ jsou pro Vás připraveny nové cyklotrasy různých délek a obtížností a tak můžete bez problémů projet Krušné hory na kole.

Zdejší asfaltové cesty jsou vhodné i pro in-line bruslení.

Nejvyšší Bungee Jumping v ČR a Kleineova houpačka- pro mladé a aktivní či sportovní rodiny doporučujeme seskok z 62m nad řekou Hačka u Chomutova. Adrenalinový zážitek se provozuje od dubna do října. Xtreme Sports Vám ručí za tradici, nejvyšší jump v CR, bezpečnost, adrenalin. Samozřejmostí je profesionalita. Objednávka seskoků na +420 607 232 070 /Jiří Stolín/.

Milovníkům pěší turistiky doporučujeme navštívit nejvyšší horu Krušných hor Klínovec /1244/ a rozhlednu na nejvyšší hoře Saska Fichtelberg /1214/. Víte, že tyto dva vrcholy v budoucnu možná propojí lanová dráha? Využít můžete také služby SportCenta Klínovec kde je možné zapůjčit si sportovní vybavení.
Dalším lákadlem k návštěvě je romantický vrchol Meluzína, naučná stezka Božídarské rašeliniště, dětská /nejen/ stezka Ježíškova cesta, Blatenská rozhledna s Vlčími jámami, Měděnecké SfingyJelení vrch u vodní nádrže Přísečnice a větrné elektrárny.

Krušné hory jsou ideálním místem pro milovníky sběru hub a lesních plodů.

V opravdu letních dnech Vás osvěží přírodní koupaliště v Perštejně, venkovní aquapark v Klášterci nad Ohří, ale hlavně Kamencové jezero v Chomutově, kde se rozhodně nebude nudit.

Sport centrum Klínovec /6km/ v létě provozuje půjčovnu kol a terénních koloběžek.

Vyjížďky na koních v nedalekém areálu Ranče Oáza provozuje farma s hospodářskými zvířaty. Pro milovníky lovu možnost odstřelu jelenů, daňků a muflonů.

Bikepark Klínovec - Zdejší trať splňuje přísná evropská i světová měřítka a je výzvou pro všechny, kteří to na kole z kopce dolů umějí. Na tuzemské poměry je poměrně dlouhá a velmi prudká. Vzhledem k délce trati 2665 m čeká na jezdce převýšení 470 m, jedná se tedy o velmi rychlý sjezd. Start je na horní stanici lanovky ve výšce 1230 m n. m., jen 14 výškových metrů pod vrcholem Klínovce. Velmi technicky náročná trať vede převážně po sjezdovce jižního svahu a po lesních cestách.

 

Zimní sezóna v Krušných horách

Ski areál Klínovec /6 km/ – oblíbené lyžařské středisko v nadmořské výšce 1 244 m.n.m., 8 vleků, šest kilometrů sjezdovek všech obtížností, technické zasněžování, dětský skipark, snowboard park, snow tube, půjčovny, servisy, občerstvení – to vše Vám zaručí ideální lyžování v Krušných horách.

Boží Dar /10 km/ – rušné lyžařské rekreační středisko s hraničním přechodem. Najdete zde známý dětský areál NOVAKO, dále se můžete zúčastnit výuky adrenalinového snowkitingu a hlavně projet bezpočet běžeckých stop v čele s Bauerovými okruhy.

Lyžařský areál Fichtelberg /11km/ – oblíbené německé středisko, sjezdovky všech náročností.

Nový Klínovec - je zde v provozu moderní čtyřsedačková lanovka, která přepraví zhruba 2400 osob za hodinu a její nástupiště slouží jako centrum areálu, ke kterému jsou prodlouženy sjezdovky Pařezovka a U Zabitýho. Tyto sjezdovky tak dosáhly zhruba dvojnásobné délky. Další částí je rozvoj letních aktivit. Ve fázi příprav a projektování je nyní projekt Singltrek Klínovec – trvale udržitelná stezka, budující vztah cyklistů s přírodou. Projekt si klade za cíl rozvíjet rodinnou cykloturistiku v lokalitě. Na svazích Klínovce vznikne zpočátku zhruba 10km dlouhá jednosměrná trať přírodního charakteru, která bude respektovat místní krajinu, terén, flóru a okolí. Singltrek naváže na již probíhající projekt Cyklistika bez námahy a dojde k novému značení stezek a jejich pravidelné údržbě.

——— ———

———
Garance nejlepší ceny!